Uitbreiding in Malawi: een strak aangelegd veld
Nkhudzi een plaats aan de zuidkant van Lake Malawi
In augustus is onder begeleiding van hoofdtrainer Shawa een veldindeling gemaakt voor de ontwikkeling van een trainingscentrum. Een grote composthoop is aansluitend gemaakt. Hierna is een watervoorziening aangebracht. Dit kon omdat er vanuit het Malawimeer een waterleiding aanwezig is. Bij het bouwen van de composthoop is veel water nodig.
Op het te ontwikkelen centrum is een aansluiting op de water leiding gemaakt. Dit maakt het mogelijk om bij het uitblijven van regen na een regenperiode watersuppletie mogelijk is.
Na de eerste regen eind november zijn de velden ingezaaid, zoals te zien is in het filmpje. Tekst gaat verder onder het filmpje
De boeren komen uit drie dorpen om te helpen met zaaien, maar hebben weinig energie vanwege het voedseltekort. Witness is de leider van dit project en is met veel energie bezig om voor alle drie de dorpen boeren te betrekken bij de Foundations for Farming methode. De hoop is gericht op een goede oogst in het voorjaar van 2026 om zo de voedselarmoede te verminderen. Het is fijn dat in dit dorp deze mooie ontwikkeling plaatsvindt. Gelijktijdig zijn de boeren ook bezig met het maken van composthopen en het inzaaien op hun eigen percelen.
We zijn vol verwachting naar wat God gaat doen in de komende maanden.
